Grafika 3D

  • Zajęcia będą wprowadzać w świat modelowania 3d, samo modelowanie jest bardzo przydatną i rozchwytywaną umiejętnością w wielu branżach, takich jak branża growa, architektura, czy też projektowanie ubrań, projektowanie i modelowanie sprzętu codziennego użytku oraz części mechanicznych.
  • W trakcie pracy za pomocą programu tinkercad, dzieci dowiedzą się jak operować płaszczyznami oraz zmienić prosty dwuwymiarowy obrazek w model 3d, nauczą się wpływu perspektywy obrotu oraz kompozycji na odbiór dzieła, w jaki sposób wydajnie modelować z użyciem lustrzanych odbić oraz jak w tym wszystkim pomaga orientacja w przestrzeni trójwymiarowej.
  • Nauczą się również różnic pomiędzy projektowaniem kształtów do konkretnych zastosowań, oraz jak we właściwy sposób przenosić określone wielkości do modelu. W praktyce, dzieci będą zajmować się przygotowywaniem poszczególnych brył, układaniem ich kompozycji, przygotowywaniem za ich pomocą prostych modeli 3d obiektów, figur geometrycznych oraz modeli przedmiotów codziennego użytku.