W trakcie zajęć na 2 poziomie wykorzystywany jest robot Photon, robot Qubo oraz aplikacja ScratchJr. Robot Qubo rozwija u dzieci umiejętności kodowania bez wykorzystania wyświetlacza. Kodowanie, przy pomocy specjalnej mapy oraz kart edukacyjnych opiera się na tworzeniu podstawowych algorytmów, które rozwijają u dzieci umiejętność pracy zespołowej, kreatywność oraz logiczne myślenie. Wszystko to w najbardziej atrakcyjnej formie poprzez zabawę! ScratchJr to edukacyjna aplikacja dla dzieci, która umożliwia naukę podstaw programowania w sposób interaktywny i kreatywny. Umożliwia tworzenie animacji i gier za pomocą bloków kodu, które można przeciągać i upuszczać na ekranie. Bloki te reprezentują różne akcje, takie jak poruszanie postacią, zmienianie koloru tła lub wydawanie dźwięków. Dzięki temu dzieci mogą łatwo tworzyć własne projekty, a jednocześnie rozwijać umiejętności logicznego myślenia i kreatywności.

169 PLN/miesiąc

lub -50 zł przy płatności jednorazowej
626 PLN

• nauka programowania robota
  • poznanie charakterystycznych budowli świata
  • ułożenie programu z użyciem kart
  • wprowadzanie pojęcia instrukcji warunkowej z robotem Qubo
  • wprowadzenie pojęcia pętli z robotem Qubo
  • wykorzystanie robota Photon do lepszego zrozumienia instrukcji warunkowej
  • wykorzystanie robota Photon do lepszego zrozumienia pętli
  • powtórzenie wiedzy, którą na temat programowania przekazały uczestnikom roboty Photon oraz Qubo
  • wprowadzenie do aplikacji ScratchJr
  • tworzenie prostych animacji z pomocą bloków kodu
  • wprowadzenie pojęcia funkcji z wykorzystaniem robota Photon
  • stworzenie własnego projektu w aplikacji MakeArt, wykorzystując wcześniej zdobyte umiejętności
  • nauka jak kolorować i rysować za pomocą bloków kodu w ScratchJr
  • tworzenie prostych opowieści za pomocą bloków kodu w ScratchJr
  • wykorzystanie aplikacji Scratch do sterowania robotem Photon
  • powtórzenie wiedzy zdobytej w trakcie trwania kursu
  • gry i zabawy z robotami

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń lub napisz do nas!